تکنولوژی و پزشکی برای سالهای زیادی دست و دست شده اند. پیشرفت های مداوم در داروسازی و پزشکی ، میلیون ها نفر را نجات داده و بسیاری دیگر را بهبود بخشید . در این مقاله دو تکنولوژی جدید را معرفی خواهیم کرد .

انالیزور مصرف دارو

 تنفسهای دارویی گزینه اصلی درمان آسم است و اگر به درستی مصرف شوند ، برای 90٪ بیماران موثر خواهد بود . با این حال ، در واقع ، تحقیقات نشان می دهد که تنها حدود 50٪ از بیماران وضعیت خود را تحت کنترل دارند و 94٪ از آنها به درستی از این داروها  استفاده نمی کنند . برای کمک به بیماران مبتلا به آسم دستگاه های هوشمند دارای بلوتوث توسعه یافته اند . این  دستگاه کوچک به انالایزر متصل شده است که تاریخ و زمان هر دوز را ثبت می کند و اینکه آیا آن را به درستی انجام داده اید . این اطلاعات پس از آن به تلفن های هوشمند بیماران ارسال می شود تا آنها بتوانند وضعیت خود را کنترل و کنترل کنند. آزمایشات بالینی نشان میدهد که با استفاده از دستگاه های  هوشمند ، داروهای کمکی کمتری مصرف می شود و زمان طول درمان بیماران کمتر خواهد بود . 

چاپ سه بعدی 

  چاپگرهای 3 بعدی به سرعت یکی از داغترین تکنولوژی های موجود در بازار تبدیل  شده اند . این چاپگرها می توانند برای ایجاد ایمپلنت و حتی مفاصل در طول جراحی استفاده شوند . پروتزهای چاپ شده 3D به طور بسیار زیادی محبوب هستند به گونه ای که کاملا تکمیل شده اند ، قابلیت های دیجیتالی آنها را قادر می سازد تا اندازه گیری های بیمار را تا میلیمتر مطابقت دهند . استفاده از پرینترها می تواند مفاصلی   با طول عمر بیشتر ایجاد کند.  

 البته توجه کنید که به عنوان مثال ، چاپ سه بعدی می تواند برای قرص   استفاده شود که حاوی داروهای متعددی است که به بیماران با سازمان ، زمان بندی و نظارت بر چندین دارو کمک می کند .