سکیرو (Sekiro) شخصیت اصلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice  است . سکیرو (Sekiro) سن خیلی پایینی داشته که همه خانواده خود را درجنگ از دست داده است . یک شینوبی او را پیدا میکند و از سکیرو (Sekiro)  درخواست میکند که با او همراه هم پیمان شود . سکیرو (Sekiro) سالها بعد به یک شینوبی پر قدرت تبدیل شد . شخصیت این بازی بسیار ساکت و کم حرف است ولی در صورت انجام ماموریت ها به فردی خشن و بی رحم تبدیل میشود . داشتن یک بازوی پروتزی و قدرتمند مهارتهای بسیار زیادی را به سکیرو میدهد .معنی سکیرو (Sekiro)  گرگ یک دست است و نام اصلی شخصیت این بازی نیست .

توضیحات در مورد بازی 

گارد یا حالت (Posture) : همه‌ی مبارزان بازی از جمله سکیرو و دشمنانش در نبردها دارای گارد  مخصوص هستند. با شکسته شدن این گارد فرد می‌تواند یک ضربه‌ی مرگبار را به حریف خود وارد کند .

ضربه مرگبار (Deathblow) : یک ضربه‌ی نهایی که با شکسته شدن گارد قابل انجام است. دشمنان عادی با یک ضربه مرگبار از پای درمی‌آیند اما باس‌ها به حملات  بیشتری نیاز دارند .

گارد گرفتن (Gurding) : همانطور که گفته شد ، دکمه‌ای مخصوص گارد گرفتن وجود دارد که از برخورد ضربات حریف جلوگیری می‌کند. همچنین با گارد گرفتن حالت گارد مخصوص سکیرو بازیابی می‌شود .

جاخالی دادن (Dodging) : بازیکن با یک دکمه و گرفتن یک سمت می‌تواند به همان سمتی که گرفته جاخالی دهد و از حملات دشمنان بگریزد .

دفع کردن (Deflect) : یکی از عناصر مهم مبارزات برای شکستن استقرار است. این عمل لحظاتی قبل از حمله دشمن و با فشردن دکمه‌ی گارد قابل انجام است .

ضربه متقابل (Counter) : ضربه‌ای که بلافاصله پس از جاخالی دادن از حملات حریف انجام می‌گیرد.

حمله خطرناک (Perilous Attack): برخی از باس‌ها دارای ضربه‌ای قدرتمند هستند که آسیب بسیاری را به سلامتی وارد می‌کنند. در هنگام اجرای این حملات یک علامت قرمز رنگ بازیکن را از وقوع آن آگاه می‌کند. بازیکن به نسبت حالت حمله باید به آن واکنش نشان دهد .