بازی خدای جنگ

 GOD OF WAR بازی

یک بازی ویدئویی در سبک اکشن و ماجراجویی است که توسط استودیو سنتا مونیکا ساخته شده و بوسیلهٔ سونی اینتراکتیو e در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۱۸ بطور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد . 

این هشتمین قسمت در مجموعه بازی‌های خدای جنگ به شمار می‌رود و دنباله ‌ای بر نسخهٔ خدای جنگ ۳ محسوب می‌شود . بازی به عنوان یک نسخه  از سری خدای جنگ به ‌شمار می‌رود و این بار به جای آنکه داستان آن همانند تمامی قسمت‌ها در این مجموعه بازی بر اساس اساطیر یونانی دنبال شود ، در اساطیر اسکاندیناوی روایت می‌شود.

 

شخصیت اصلی بازی کماکان کریتوس است که دیگر پا به سن گذاشته و اکنون صاحب پسر شده‌است . کریتوس نقش مربی و محافظ پسرش را ایفا می‌کند و در طی روند بازی پسرش به او در مبارزات ، اکتشافات و حل معماها کمک می‌کند. سلاح اصلی کریتوس در این قسمت یک تبر  جادویی است.

 

قهرمان‌های اصلی بازی کریتوس (صداپیشگی توسط کریستوفر جاج) و پسر کوچکش آتریوس (سانی سالجیک) هستند. کریتوس، فرزند زئوس، یک مبارز از اسپارتا است که به خدای جنگ یونان تبدیل شد. پس از این که به میدگارد (سرزمین انسان‌ها) آمد، با همسر دومش که اکنون مرده است  لافی  آشنا شد که البته او را فای (Faye) صدا می‌کرد. او و فای فرزندی به نام آرتریوس دارند که نه از گذشتهٔ کریتوس خبر داشت و نه می‌دانست خدا است. با این حال این توانایی را دارد که افکار دیگران را بخواند. هماورد اصلی بازی، ایزد آسیر، بالدر (جرمی دیویس)، برادر ثوراست. فرزندان ثور، مودی (Modi) و مگنی (Magni) (نولان نورث و تروی بیکر) به بالدر کمک می‌کنند. پدر بالدر، اودین و مادرش خدای ونیر، فریا(دانیل بیسوتی) است. اودین، فریا را به میدگارد تبعید کرده است که فریا در آن جا به جادوگر جنگل معروف شد. او برای محافظت از پسرش بالدر، او را جاودانه کرد که باعث شد نه درد و نه خوشحالی را احساس کند و همین به تنفر بالدر از فریا انجامید. شخصیت‌های دیگری هم وجود دارند شامل: میمیر (آلستر دانکن)  که ادعا می‌کند باهوش‌ترین انسان زندهٔ جهان است. بروک    و سیندری  راجر کری هد و آدام جی. هرینگتون دو برادر دورف که در نقاط مختلفی از جهان حضور دارند و برای کریتوس و آرتریوس سلاح‌ها جدید می‌سازند. این دو برادر بودند که تبر لویاتان کریتوس را ساختند و آن را به فای دادند.  همچنین روح ایزد بانوی آتنا در بازی در دو صحنه وجود دارد و کریتوس را هیولا و تغیر ناپذیر توصیف میکند و به او میگوید ک طبیعت تو عوض شدنی نیست.از دیگر شخصیت هایی ک در نسخه های قبلی وجود داشتند و در این نسخه وجود دارند زئوس خدای خدایان و خدای رعد میباشد ک در جهان مردگان کریتوس با او دیدار میکند . 

داستان این بازی بسیار متفاوت و تا اندازه زیادی از نسخه‌های پیشین فاصله گرفته‌ است ، به این شکل که از ابتدا بازسازی شده‌است. با وجود اینکه قسمتهای قبلی  تحت عنوان معراج (۲۰۱۳) حالت  چندنفره را در این مجموعه معرفی نمود، این نسخه تنها دارای حالت یک نفره است . از ویژگی‌های جدید در این بازی می‌توان به دوربین آزاد با دید سوم شخص در بالا شانه اشاره کرد که خاصیت یک دوربین سینمایی ثابت سوم شخص را دارد و با نسخه‌های قبلی تفاوت دارد (به استثنای نسخهٔ دو بعدی خیانت در سال ۲۰۰۷). از نظر  سینمایی ، بازی به صورت نمای مستمر و بدون هیچ کاتی در دوربین ارائه شده‌است. دشمنان موجود در بازی ریشه در اساطیر اسکاندیناوی دارند و شامل ترول‌ها ، اوگر ، دروگرها و همچنین مردگان از گور برخاسته‌ای که توسط جادوی سِیدر منحرف شده‌اند می‌باشد

خبرتِک اخبار و معرفی فناوری وتکنولوژی

خبر تِک اخبار و معرفی فناوری و تکنولوژی